Що собою являють та де використовуються ЛСТК?

- приватних житлових будинків;
- виробничих цехів;
- будівель адміністративного призначення;
- складських приміщень;
- споруд господарського призначення;
- парканів та огорож.
У сучасних реаліях ЛСТК застосовуються для зведення малоповерхових будівель по всій земній кулі. На території Харкова та інших міст України легкі сталеві тонкостінні конструкції також стрімко набирають популярність та витісняють з ринку класичні матеріали, що використовуються в малоповерховому будівництві.
При зведенні багатоповерхових будівель ЛСТК також застосовуються. У цьому випадку вони виступають як основа для встановлення композитних панелей або іншого сучасного облицювального покриття.
До складу легких сталевих тонкостінних конструкцій входить безліч компонентів у вигляді холоднокатаних оцинкованих профілів різної форми та розміру.
Холоднокатані профілі – види та особливості
У сучасному будівництві найчастіше застосовуються 4 різновиди сталевих профілів:
- U-подібні (П-подібні). Являють собою звичайний рівнополичний швелер із рівними краями. П-подібні оцинковані профілі використовуються для монтажу стін у швидкомонтованих будівлях та створення каркасу для встановлення облицювального покриття з профнастилу або іншого матеріалу.
- C-подібні. Той самий рівнополичний швелер, але вже із загнутими всередину краями. Додаткові вигини збільшують жорсткість профілю, а також підвищують його несучі здібності. Дані елементи ЛСТК застосовуються для зведення колон, стійок та перекриттів.
- L-подібні. Класичний оцинкований кутик. Може виготовлятися як у рівнополичній, так і в нерівнополичній версії. L-подібний профіль є ключовим конструктивним елементом практично будь-якої ЛСТК.
- Z-подібні. Являють собою металеву смугу із загнутими в різні боки краями. Холоднокатаний профіль даного виду застосовується в монтажі скатних покрівель під профнастил, фальцеве покриття або сендвіч-панелі. Також він використовується для створення вентильованого фасаду будівлі.
Крім перерахованих видів холоднокатаних елементів легких сталевих тонкостінних конструкцій, багато виробників сучасних покрівельних та облицювальних матеріалів випускають їх посилені версії з індексом «+» після позначення типу профілю.
Збільшення міцнісних характеристик розглядуваного матеріалу досягається формуванням додаткових ребер жорсткості на краях металевого виробу.
Купити холоднокатані профілі всіх перерахованих раніше видів, а також їх посилені варіанти можна безпосередньо у виробника якісних покрівельних та облицювальних будівельних матеріалів – компанії Спецметалл.
Другие статьи в этой категории:
Металевий сайдинг – особливості та переваги | <<|>> | Ключові особливості фальцевої покрівлі |
Вам будет интересно
- Металлический сайдинг: предрассудки и заблуждения
- Фасад из современных стройматериалов
- Виды гипсокартонных профилей и их особенности
- Виды холоднокатаных профилей и их особенности
- Оцинкованная сталь: виды, особенности, применение
- Советы по выбору сайдинга
- Оплата частинами
- Что такое внутренние стеновые кассеты