Корисна інформація про будівництво та організацію будівельних робіт

There are no translations available.

Сучасні покрівельні матеріали – види та переваги

У даній статті йтиметься про найбільш затребувані в нашому регіоні будівельні матеріали для покрівлі – металочерепицю, профнастил та фальцеву покрівлю. Ми розповімо, якими незаперечними перевагами володіє металева покрівля та де можна купити якісне покрівельне покриття від виробника.

Популярні види сучасних покрівельних матеріалів

Современные кровельные материалы в Харькове

Сучасний ринок будматеріалів України здатний запропонувати величезний перелік різних покрівельних покриттів. Це можуть бути матеріали, що добре зарекомендували себе, у вигляді глиняної черепиці, шиферу, ондуліну або їх більш сучасні аналоги:

Однак, незважаючи на всі свої переваги та досить довгу історію використання, покрівельні покриття з глини, азбестоцементних листів або гофрованого бітумного картону стрімко стають все менш затребуваними в сучасному будівництві.

Металева черепиця, профільований настил та фальцеві панелі на сьогоднішній день є значно більш бажаними покрівельними матеріалами. Їх активно використовують для створення якісної та довговічної покрівлі:

  • малоповерхових будинків;
  • споруд господарського призначення;
  • промислових будівель;
  • складських приміщень;
  • торгових центрів;
  • різних швидкомонтованих будівель.

Також профнастил та інші покриття з металу відмінно підходять для створення козирків та навісів.

Переваги використання сучасних покрівельних матеріалів з металу

До найважливіших переваг металочерепиці, фальцю та профнастилу можна віднести:

  • значний термін служби матеріалу;
  • приємний зовнішній вигляд покрівлі;
  • досить високу міцність матеріалу;
  • низьку ціну металевих покриттів для даху.

Заявлений експлуатаційний термін покриттів з металу сягає 50-річної позначки. Для їх виготовлення використовується оцинкована сталь або мідь у випадку фальцевих панелей. Дані матеріали мають чималий запас міцності та з легкістю можуть прослужити вказаний раніше термін у півстоліття.

Спеціальне полімерне покриття металочерепиці та інших покрівельних покриттів з металу надає їм стильний зовнішній вигляд та захищає металеву основу від шкідливого впливу навколишнього середовища.

Міцність сталевих та мідних покриттів даху також на висоті. Метал завдяки своїм фізичним властивостям має досить високі міцнісні характеристики. Для ще більшого збільшення даних параметрів металочерепицю та профнастил піддають додатковій обробці у вигляді холодного пресування або холодного прокату.

Низький цінник на покрівельні покриття з металу зумовлений простотою їх виготовлення та місцевою доступністю матеріалу для їх створення. Практично в кожному великому місті нашої країни існують фірми, які займаються виготовленням металочерепиці SpecTerrey, покрівельного профнастилу НС 35 або самозащіпних фальцевих панелей.

Замовити якісні будівельні матеріали для покрівлі та фасаду в Харкові, Житомирі, Львові чи будь-якому іншому місті України найкраще у виробника подібних матеріалів.

Відмінним постачальником матеріалів для фасаду та покрівлі стане досить відома в Харкові компанія Спецметал. Даний виробник готовий надати вашій увазі великий асортимент покрівельних матеріалів власного виробництва за помірними цінами.

There are no translations available.

Металевий штрипс – види та сфера використання

Термін "штрипс" походить від англійського слова "Strip", що в перекладі означає звичайну смугу або стрічку. У металургії та будівництві цим словом позначають металеві смуги заданої ширини та товщини.

У даній статті ми розповімо, де використовується металевий штрипс і які види сталевих стрічок можуть запропонувати виробники сучасних будівельних матеріалів.

Подробнее...

There are no translations available.

Чорний металопрокат – види, характеристики та сфера застосування

На сьогоднішній день прокатні вироби зі сталі є одним із досить затребуваних матеріалів у будівельній та виробничій сфері.

За допомогою чорного металопрокату зводяться опорні конструкції будівель, мостів та інших капітальних споруд. Також прокатаний метал активно використовується як заготовка для виробництва складніших виробів у ковальсько-штампувальних цехах.

Яким буває та для чого використовується чорний металопрокат?

Разновидности черного металлопроката


На сьогоднішній день прокатні вироби зі сталі є одним із досить затребуваних матеріалів у будівельній та виробничій сфері.

За допомогою чорного металопрокату зводяться опорні конструкції будівель, мостів та інших капітальних споруд. Також прокатаний метал активно використовується як заготовка для виробництва складніших виробів у ковальсько-штампувальних цехах.

Одним із головних параметрів металопрокатної продукції є його геометрична форма або профіль. Звичайно, при виборі необхідних прокатних виробів також мають велике значення й інші характеристики будматеріалу:

  • лінійні розміри;
  • міцнісні параметри;
  • площа поперечного перерізу;
  • вага кожного окремого профілю.

Деякі представники чорнового металопрокату можуть використовуватися як основа для виготовлення інших сучасних видів будівельних матеріалів. Наприклад, із листового металопрокату створюють профнастил, металочерепицю та інші види покрівельних та фасадних покриттів.

Різновиди прокату з чорного металу

Провідні виробники металопрокатних конструкцій України готові запропонувати різним будівельним компаніям та звичайним громадянам досить великий перелік сталевих прокатних виробів:

  • сортові металеві вироби;
  • фасонний або фігурний металопрокат;
  • листовий прокат металу;
  • сталеві труби різного призначення.

Кожен із зазначених видів металопрокату має певний набір відмінних рис. У даній статті ми приділимо особливу увагу сортовим прокатним виробам із високовуглецевої сталі.

Що являє собою сортовий металопрокат?

До даної категорії сталевих прокатних виробів відносять продукцію з досить простим поперечним перерізом. У переважній більшості випадків подібні будівельні матеріали створюються методом гарячого прокату.

Найбільш затребуваними представниками металопрокату сортового є:

  • Сталевий квадрат. Простий та надійний виріб із довжиною кожної сторони від 10 до 16 мм. Широко застосовується в будівельній та виробничій сфері.
  • Металеве коло. Мінімальний діаметр даного представника чорнового металопрокату становить 6,5 мм, а максимальне значення даного параметра досягає позначки в 130 мм. Активно використовується як арматурні елементи в будівництві та заготовки для створення ресор та заклепок.
  • Шестигранник. Довжина кожної сторони даного різновиду металопрокату може змінюватися в діапазоні від 17 до 41 мм залежно від побажання замовника. Найчастіше шестигранний прут використовують для виготовлення міцних металоконструкцій та виробництва різних кріпильних елементів.
  • Металева смуга. Ширина даного представника сортового прокату може варіюватися в діапазоні від 20 до 50 мм. Так само як і попередні види металопрокату, активно використовується в промисловості та будівництві.

Замовити чорновий металопрокат усіх перерахованих вище видів у Харкові, Одесі, Києві чи будь-якому іншому місті України можна безпосередньо у виробника якісних будівельних матеріалів для фасаду та покрівлі – компанії Спецметалл.

There are no translations available.

Металевий сайдинг – особливості та переваги

Сайдинг – один із популярних видів сучасних облицювальних матеріалів. Дерев'яні моделі даного будматеріалу активно застосовувалися ще в 19 столітті, а більш практичний металевий сайдинг продовжує бути затребуваним і донині.

Що таке сайдинг і для чого він потрібен?

Металлический сайдинг на доме

Металевий сайдинг – один із популярних видів сучасних облицювальних матеріалів. Вперше дана технологія покриття почала застосовуватися в 19 столітті на території країн Північної Америки.

У той час для зовнішнього облицювання будівель використовувалися довгі та тонкі дерев'яні дощечки. Їх прибивали до стіни таким чином, щоб кожна наступна горизонтально розташована панель нависала над попередньою. Завдяки такому розташуванню вода легко скочувалася по обшивці та не проникала в зазори між дощечками.

Крім цього, сайдинг активно виконував і декоративну функцію. Будинки, облицьовані довгими дерев'яними дощечками, виглядали дуже стильно та привабливо.

На сьогоднішній день розглядувана технологія покриття будівель не втратила своєї популярності. Однак у зв'язку зі збільшенням потреб у якісних облицювальних панелях, сайдинг стали виготовляти з більш доступних на сьогоднішній день матеріалів:

У нашому регіоні найбільшою популярністю користується металевий сайдинг. Він простіший у виготовленні, ніж інші види розглядуваного облицювального покриття, і має більш відповідні для наших кліматичних умов характеристики.

Як виглядає сучасний металевий сайдинг?

Сучасний металевий сайдинг виготовляється у вигляді досить компактних сталевих панелей. Лінійні розміри кожної смуги можуть варіюватися залежно від виробника.

Наприклад, компанія Спецметал випускає металевий сайдинг наступних розмірів:

  • довжина до 6 м (підбирається згідно з вимогами замовника);
  • загальна ширина набірної панелі – 240 мм;
  • робоча ширина облицювального покриття – 210 мм;
  • товщина з урахуванням монтажного замка – 20 мм.

Останні моделі металевого сайдингу кріпляться одна з одною за допомогою спеціального замка. Подібне конструкторське рішення полегшує процес монтажу облицювального покриття та забезпечує щільне прилягання окремих набірних елементів.

Економічні переваги металевого сайдингу

Популярність розглядуваного облицювального матеріалу обумовлена наявністю у нього чималої кількості позитивних якостей. До найбільш значущих економічних переваг використання металевого сайдингу можна віднести:

  • Простоту монтажу. Для встановлення кожної панелі потрібно всього лише посадити її на дюбелі.
  • Стійкість до зовнішніх впливів. Профільований лист металу у вигляді набірної панелі стійко переносить усі несприятливі впливи зовнішнього середовища.
  • Тривале збереження первісної форми та кольору. Якісно виготовлений сайдинг не втрачає свій первісний вигляд протягом багатьох років.
  • Довговічність. Експлуатаційний термін розглядуваного матеріалу становить понад 50 років і дозволяє усунути проблему регулярного оновлення фасаду будівлі.
  • Невисока вартість. Доступність оцинкованої сталі та простота її обробки дає можливість встановити досить скромний цінник на металевий сайдинг.

Також варто згадати великий вибір форм та кольорів розглядуваного матеріалу для облицювання будівель. Завдяки великій кількості доступних варіантів стає можливим підібрати сайдинг, що повністю відповідає вашим смакам та уподобанням.

There are no translations available.

ЛСТК – визначення та сфера застосування

Легкі сталеві тонкостінні конструкції (ЛСТК) – один із сучасних видів будівельних матеріалів. Холоднокатані профілі, основні структурні елементи ЛСТК, активно використовуються для будівництва малоповерхових будівель по всій земній кулі, в тому числі й в Україні.

Подробнее...

There are no translations available.

Ключові особливості фальцевої покрівлі

Фальц – один із різновидів сучасних будівельних матеріалів для облаштування даху. Даний вид покрівельного покриття являє собою звичайні листи металу з гладкою поверхнею та загнутими певним чином краями...

Подробнее...

There are no translations available.

Ключові особливості утеплювача Rockwool

На сьогоднішній день ринок сучасних будівельних матеріалів України може запропонувати безліч різних теплоізоляційних покриттів для покрівлі та фасаду. Серед представленого різноманіття особливої уваги заслуговує утеплювач Rockwool від однойменної данської компанії.

Базальтові теплоізоляційні плити від даного бренду активно застосовуються в багатьох європейських країнах для організації теплової та звукової ізоляції різних будівель.

Подробнее...

There are no translations available.

Саморізи для профнастилу – особливості та види

Монтаж профільованих листів металу за допомогою саморізів – найпростіший, зручний і найбільш часто застосовуваний спосіб кріплення стінового та покрівельного профнастилу.

Класичний саморіз являє собою металевий стрижень із самонарізною трикутною різьбою, спеціальною головкою, яка виконує роль стопора, та гострим свердловим наконечником.

Подробнее...

There are no translations available.

Види та сфера застосування фасонного металопрокату

Фасонний металопрокат є одним із різновидів звичайного сортового прокату. Головною особливістю фігурного металопрокату є складніша геометрія профілю подібних будівельних матеріалів.

Відрізнити представників сортового металопрокату від фасонного досить просто. Якщо дотична, що проходить через будь-яку точку на поверхні профілю виробу, не перетинає його переріз, то даний виріб є звичайним сортовим прокатом. Якщо ж дотична перетинає профіль – це фігурний металопрокат.

Подробнее...

There are no translations available.

Утеплювач Isover – особливості та переваги використання

Утеплювачі Isover – якісний та цілком доступний теплоізоляційний матеріал від міжнародної корпорації Сен-Гобен (Saint-Gobain), яка спеціалізується на створенні та реалізації різних будматеріалів по всій Європі. Розглянутий утеплювач виготовляється з мінеральної вати та випускається у вигляді рулонів, жорстких плит або м'яких матів. Втім, незважаючи на різні форми випуску теплоізоляційного покриття Isover, технологія його виготовлення залишається тією самою.

Подробнее...