Ключові особливості саморізів для профлиста
Монтаж профільованих листів металу за допомогою саморізів – найпростіший, зручний і найбільш часто застосовуваний спосіб кріплення стінового та покрівельного профнастилу.
Класичний саморіз являє собою:
- металевий стрижень із самонарізною трикутною різьбою;
- спеціальну головку, яка виконує роль стопора;
- гострий свердловий наконечник.
Форма головки самонарізних шурупів підбирається виходячи зі зручності монтажу облицювального покриття, а також естетичних міркувань. Для кріплення профнастилу та аналогічних йому металевих покриттів найчастіше використовуються саморізи з шестигранною головкою.
Саморізи для профнастилу з навершям у вигляді шестигранника є універсальними кріпильними виробами та відмінно підходять для монтажу розглядуваного облицювального матеріалу практично на будь-які поверхні.
Головка саморізів для металопрофілю часто покривається спеціальним полімерним покриттям, яке виконує одразу кілька функцій:
- збільшує корозійну стійкість кріпильних виробів;
- покращує зовнішній вигляд саморізів для профільованих листів;
- продовжує термін експлуатації самонарізних шурупів.
Крім цього, саморізи для покрівельного та фасадного профнастилу оснащуються відокремлюваною шайбою з наклеєною на ній герметизуючою прокладкою.
Основні види саморізів для металопрофілю
При укладанні профільованих листів металу використовують кілька різних типів розглядуваних кріпильних виробів:
- стандартні та посилені саморізи по дереву;
- звичайні та посилені самонарізні шурупи по металу;
- спеціальні саморізи для монтажу готових або набірних сендвіч-панелей.
Якщо кріплення профнастилу здійснюється до дерев'яної основи, то рекомендується використовувати самонарізні шурупи з рідкою різьбою та звичайним вістрям. Подібні кріпильні елементи можуть просвердлити металопрофіль товщиною до 1,2 мм і надійно закріпити його на дерев'яній обрешітці.
Саморізи по металу мають часту різьбу та спеціальний свердловий наконечник. Подібна конструкція самонарізних шурупів дає можливість використовувати їх для монтажу профнастилу товщиною до 2 мм до будь-якої металевої опори.
Посилені варіанти розглядуваних кріпильних виробів обох видів відрізняються від своїх звичайних аналогів лише збільшеною довжиною різьбової частини саморіза.
Що ж стосується встановлення сендвіч-панелей, які, по суті, являють собою шар утеплювача з двосторонньою обшивкою з профлиста, то для них використовуються 2 різновиди саморізів для профнастилу:
- з частою та суцільною різьбою;
- з фрагментарною та більш рідкою різьбою.
Перший тип саморізів підходить для монтажу сендвіч-панелей із наповнювачем з мінеральної вати. Якщо ж наповнювачем сендвіча є пінопласт або поролон, то для його кріплення використовують самонарізні шурупи з фрагментарною різьбою.
Купити саморізи для профнастилу всіх перерахованих вище типів можна у перевіреного постачальника якісних будівельних матеріалів для фасаду та покрівлі – компанії Спецметал.
Другие статьи в этой категории:
Ключові особливості утеплювача Rockwool | <<|>> | Види та сфера застосування фасонного металопрокату |
Вам будет интересно
- Металлический сайдинг: предрассудки и заблуждения
- Фасад из современных стройматериалов
- Виды гипсокартонных профилей и их особенности
- Виды холоднокатаных профилей и их особенности
- Оцинкованная сталь: виды, особенности, применение
- Советы по выбору сайдинга
- Оплата частинами
- Что такое внутренние стеновые кассеты