Фігурний металопрокат – особливості та види
Фасонний металопрокат є одним із різновидів звичайного сортового прокату. Головною особливістю фігурного металопрокату є складніша геометрія профілю подібних будівельних матеріалів.
Відрізнити представників сортового металопрокату від фасонного досить просто. Якщо дотична, що проходить через будь-яку точку на поверхні профілю виробу, не перетинає його переріз, то даний виріб є звичайним сортовим прокатом. Якщо ж дотична перетинає профіль – це фігурний металопрокат.
Існує 2 великі групи фасонних сталевих профілів:
- спеціалізований чорновий металопрокат;
- фігурний прокат для масового використання.
Основним представником спеціалізованих сталевих профілів є звичайні залізничні рейки. Також сюди відносяться всі нестандартні металопрокатні вироби.
До групи фасонного прокату масового призначення належать часто використовувані види сталевих гарячекатаних профілів. Найпоширенішими представниками подібних виробів є:
- арматура з вуглецевої сталі;
- швелери різного розміру;
- сталеві двотаврові балки;
- металеві кутники.
Кожен із перерахованих вище видів фігурного металопрокату має свою сферу застосування, яка визначається формою конкретного виробу.
Сфера застосування різних типів фасонного прокату
Одним із найбільш затребуваних представників фігурного металопрокату є сталева арматура. Її активно використовують при створенні практично будь-яких залізобетонних конструкцій, таким чином підвищуючи міцнісні характеристики бетону.
Металевий швелер, виготовлений зі сталевого штрипса методом гарячого прокату, задіяний не тільки в будівельній, а й у виробничій сфері. У промисловості даний різновид фасонного металопрокату застосовується для створення всіляких машин, технологічного обладнання, а також їх деталей.
У будівництві швелер використовується як основа масивних конструкцій:
- мостів;
- опорних колон будівель;
- естакад різного призначення;
- несучих стін різних будівель.
Двотавр, металева балка з Н-подібним перерізом, добре справляється із завданням щодо рівномірного розподілу навантаження, що діє на нього, на всі прилеглі до нього опорні елементи конструкції. Саме тому двотаврові балки використовуються для будівництва будівель житлового, комерційного та господарського призначення. Крім цього, даний різновид фігурного металопрокату активно застосовують при зведенні великих будівельних об'єктів.
Сталеві кутики також широко застосовуються в будівництві. Найчастіше їх використовують разом з іншими видами фасонного прокату для створення:
- відкосів;
- прорізів під двері та вікна;
- металевих рам різного призначення.
Купити фігурний металопрокат усіх перерахованих видів за низькою ціною та з доставкою по всій Україні можна безпосередньо від виробника якісних будівельних матеріалів для фасаду та покрівлі – компанії Спецметалл.
Другие статьи в этой категории:
Самонарізи для профнастилу – особливості та види | <<|>> | Воплощение мечты о собственном доме |
Вам будет интересно
- Металлический сайдинг: предрассудки и заблуждения
- Фасад из современных стройматериалов
- Виды гипсокартонных профилей и их особенности
- Виды холоднокатаных профилей и их особенности
- Оцинкованная сталь: виды, особенности, применение
- Советы по выбору сайдинга
- Оплата частинами
- Что такое внутренние стеновые кассеты